נקודות עניין

נקודות עניין 2018-02-11T14:21:00+02:00

עם כ-60,000 נקודות עניין מבוססות מיקום, הנבדקות בעקביות על-ידי אנשי השטח וצוות ה-POI- שלנו, מחלקת GIS של מפה מובילה את תחום נקודות העניין בארץ. המידע עבור כל נקודות העניין נאסף בדייקנות, מתעדכן תדירות ומספק מידע מקיף בתחומים הנבחרים.

אודות המידע

סיווגים

על כל נקודת עניין מצוין הסוג שלה (לדוגמה: מסעדה איטלקית, מרפאת שיניים, בית כנסת). קידוד הסיווגים מתבסס על קטלוג התעשייה והמסחר האמריקאי  (SIC (standard industrial calssification. לכל נקודת עניין קיים סיווג אחד לפחות, אך תיתכן מציאת ריבוי סיווגים עבור נקודה אחת. סיווג הנקודות על פי קידוד הסטנדרטי מייעל את תהליך החיפוש של המידע הרלוונטי ומוריד את עלות השילוב של מאגר POI לתוך מערכות נתונים והיישומים של הלקוחות.

מיקום של POI  וריבוי כניסות אליו

על כל POI המורכב ממספר בניינים נקבעת נקודה מרכזית מחושבת אחת. במקרי הצורך מצוין מיקום כניסות ל- POI (קואורדינטות x,y + ובנוסף הפנייה למקטע כביש אשר מגיע לכל כניסה).  לכל POI יכולים להיות כניסות רבות והכניסות יכולות להיות מסוגים שונים (כניסה לרכב, כניסה להלכי רגל …) . דוגמה להמחשה:

pic1_poi_nav
מאפיינים של POI

המוצר מורכב מאוסף טבלאות אלפהנומריות. הטבלה הראשית מאחסנת רק את קואורדינטת המרכז של POI. טבלאות נוספות מאחסנות מידע על סיווגים, מאפיינים (כגון שם, כתובת, טלפון…), קואורדינטות כניסה (במידה וקיימות), קישור למתחמים סגורים (כמו אוניברסיטאות, נמלי תעופה). כל מאפיין תיאורי (מילולי) השייך לקטגוריית חובה מופיע בשתי שפות: בעברית ובאנגלית. . דוגמה להמחשה:

pic2_poi_map.jpg pic3_poi_attrib

תחומים עיקריים

בין התחומים הזוכים לסקירה מרבית במאגר POI ניתן למנות:

אולמות ומגרשי ספורט

אתרי משחק ושעשוע

בריאות

דואר

מוסדות חינוך

מקומות אוכל

מקומות אירועים ושמחות

מקומות שתייה ובילוי

משרדי ממשלה

ספורט ופנאי

קניות ומסחר

רווחה וקהילה

רשויות ומוסדות

שירותי בנקאות

שירותי דת

שירותי חירום

תחבורה

תיירות, טיולים ונופש

תקשורת

תרבות ובידור

בכל תחום ניתן למנות מספר נושאים. לדוגמא נושאים מתחום הבריאות:

בתי חולים

מוסדות שיקומיים וסיעודיים

מראפות ומעבדות רפואיות

קופות חולים

תזונה ודיאטה

מתחת לרמה של נושא נמצא סיווג SIC אשר נועד לתאר נקודת עניין ברמה הכי בסיסית ומפורטת. לדוגמא, תחת נושא “בתי חולים” נמצאים 9 סיווגי SIC המציינים סוג של בית חולים. נקודת עניין מסוימת ניתן לשייך למספר תחמים באותו מידה שהיא יכולה לשאת מספר קודי SIC. לדוגמא תחנת מד”א ניתן לשייך גם לתחום “בריאות” וגם לתחום “שרותי חירום”.

נגישות