הודעות לעתונות

הודעות לעתונות 2018-02-11T14:07:43+02:00
הודעות לעיתונות
רחוב הזית דואל

הרחוב הפופולרי בישראל – הזית

חברת מפה, מפעילת מאגר המידע הגאוגרפי הגדול בישראל, פרסמה את טבלת ה”רייטינג” של גדולי האומה על פי הנצחתם ברחובות בישראל – 

מי שחשב שהרצל, ויצמן או ז’בוטינסקי הם שמות הרחובות הפופולרים בישראל טעה בגדול. את המקום הראשון תופס בהפרש גדול דווקא רחוב הזית, סמל השלום, אשר 124 עיריות ורשויות מקומיות בחרו לקרוא על שמו את אחד מהרחובות. כך עולה מנתוני חברת מפה, מפעילת Gisrael – מאגר המידע הגיאוגרפי הגדול ביותר בישראל.

המשך קריאה…

 

רמזורים ממוספרים – כעת גם על מפות ה-GIS דואל

בלוד, רעננה, הוד השרון, כפר סבא , פתח תקוה, ראשון לציון ואשקלון מוספרו הרמזורים כדי להקל על ההתמצאות – מעתה ניתן יהיה לקבל הנחיות ניווט על פי רמזורים לא רק מהחברים אלא גם במערכות הניווט הגאוגרפי  – 

מי שמחפש כתובת ברעננה, הוד השרון, כפר סבא, פתח תקוה, ראשון לציון, לוד או אשקלון  יוכל לעשות זאת כעת ביתר קלות לאחר שהרמזורים בצמתי העיר מוספרו בסדר רץ. מעכשיו די להגיד “תפנה ימינה ברמזור מס. 5” במקום להתחיל להסתבך עם מרחקים, עליות וירידות ורמזורים צמודים שלא ברור איך לספור אותם. את פרויקט מספור הרמזורים הגה עו”ד דב גלבוע, ורתם לכך את ראשי הערים.

המשך קריאה…

 

GISRAEL בשירות משרד התחבורה דואל

 גם משרד התחבורה משתמש ב-GISrael –

משרד התחבורה, באמצעות מנהלת התחבורה הציבורית – עדליא, רכש במרוכז רשיונות שימוש במאגר GISrael. המשרד החליט ליצור שפה משותפת ואחידה בין כל הגופים העושים עבורו את עבודות תיכנון התחבורה הציבורית במדינת ישראל. לצורך כך פעל המשרד לאיחוד כוחות בין הגופים הללו ופנה בצורה מרוכזת אל חברת מפה באמצעות חברת עדליא. משמעות ההתקשרות היא שכל הגופים יקבלו גירסה מעודכנת ואחידה, ובכך תובטח תאימות בעבודת התיכנון. הגופים שהמשרד רכש עבורם רשיון משתמשים במאגר המלא הארצי והמעודכן ביותר של חברת מפה, GISrael NAV. עד כה השתמשו הגופים במאגר המידע של מפה בצורה נפרדת, וכל גוף קיבל את עידכוני המאגר במועד שונה, דבר שפגע בתיאום בין המשרדים והקשה מאוד על עבודת המתכננים.

השימוש במאגר מאפשר לגופים קבלת מידע עדכני על רשת הכבישים הארצית וכל המידע הקשור אליה והרלוונטי לעבודת התיכנון. חברת מפה ביצעה עבודת התאמה ייחודית כחלק מההסכמות שבהגדרת הפרויקט, ובהתאם לכך היא עורכת שינוי בחלק ממיבנה הנתונים על מנת שיתאים למערכות משרד התחבורה העושות שימוש בנתונים.

לאחרונה ערכה חברת מפה כנס משתמשים עם הגופים העושים שימוש במאגר המידע. במהלך הכנס ערכנו הכרה מעמיקה עם מאגר המידע, הכוללת בין השאר התמקדות בהיבטים הרלוונטיים למשתמשים בעת השימוש במאגר.

נגישות